Aplikace kyseliny hyaluronové

Princip ošetření

Kyselina hyaluronová je přírodní hydratační látka, která tvoří  jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání. V těle se nachází zejména v očním sklivci, synoviální tekutině a kůži. Časem ji však ubývá a procesem stárnutí se naše pleť vysušuje snáze a dochází k poklesu její elasticity, které je příčinou jejího blednutí a vzniku vrásek.
Kyselina hyaluronová se používá zejména v oftalmologii a plastické chirurgii. V poslední době  velkou oblibu získala v kosmetickém průmyslu. Má hojivý účinek a podporuje pružnost pleti, má tedy blahodárné účinky na stárnutí pokožky. Umí maximálně hydratovat, na čemž se podílí  její molekuly, které mají výjimečnou schopnost vázat vodu, zachovává napětí, pružnost a poddajnost. Má také antioxidační účinky a pravidelné dodávání této kyseliny je velmi důležité pro zdraví pleti a mladistvý vzhled, dále pro celkovou schopnost hojení ran, jizev a celkovou regeneraci pokožky.
Je vhodná pro všechny typy pleti a určena pro ženy i muže jakékoliv věkové kategorie. Jako prevence se její užívání doporučuje od 25. roku. Pro vyhlazení vrásek a omlazení pleti není limitovaná věková hranice.
V kosmetickém průmyslu ji můžeme dodávat pokožce dvojím způsobem.
 Běžnější je aplikace pleťových krémů a sér, kde však dominující je minimální vstřebatelnost přes vrstvy pokožky.
 Druhým způsobem aplikace je přímo injekční vpich do problematické části pokožky. Injekční výplně jsou povoleny od roku 2003 a od té doby zaujímají  pevné místo v estetické medicíně.
Tato metoda je v redukci vrásek velmi účinná a rychlá. V odstupu bylo zjištěno, že dochází i ke stimulaci přirozeného kolagenu, čímž se účinek potencuje.
Kosmetické využití kyseliny hyaluronové:  
- redukce vrásek okolo nosu, očí a okolo horního rtu
- vyhlazení nosoretních rýh
- korekce vpadlých jizev
- modelace a zvětšení malých a nenápadných rtů s nevýraznou konturou
- modelace povadlé kontury obličeje, pokleslých ústních koutků
- zlepšení unavené pokožky ztrácející pružnost

 

Průběh ošetření

Aplikace  injekční výplně kyselinou hyaluronovou se provádí pomocí tenké jehly či kanyly. Výkon trvá pouhých pár minut a k aplikaci není potřeba lokální anestezie. Všechny naše výplně již obsahují lokální anestetikum -  lidokain. Při výplni rtů se používají i místní znecitlivující krémy .

Po ošetření

První efekt uvidíte ihned po aplikaci, další efekt spatříte po cca 2 týdnech, během kterých bude aplikovaná kyselina hyaluronová postupně pracovat (vázat na sebe vodu) a efekt zákroku se tedy ještě navýší. Vždy dbejte na dostatečný příjem tekutin! Doba rekonvalescence je asi jeden den.
Mezi běžné a drobné komplikace patří lehké zarudnutí, otok, zvýšená citlivost ošetřené oblasti, drobné modřinky v místě vpichu. Tyto nežádoucí efekty však brzy vymizí  a neměly by vás znepokojit.
Bezprostředně po aplikaci se vyhněte masírování ošetřeného místa a mimicky nenamáhejte alespoň 6 hodin. Týden nedoporučujeme kosmetické procedury,  obličejové masáže (z důvodu nežádoucího posunu výplně)a návštěvu stomatologa.