Implantace dermálních mezonití a 3D nití

Princip ošetření

V estetické dermatologii se používá stále více sofistikovaných metod. Mezi tyto nové a velmi efektivní metody patří i aplikace 3D liftujících nití. Pomoci těchto speciálně vyvinutých nití jsme v naší klinice schopni provést nadzvednutí pokleslého obličeje bez využití náročnějších metod plastické chirurgie.
Metody s využitím 3D liftujících nití jsou stále žádanější. Jedná se o zákrok, který je vhodný pro muže a ženy, které trápí povadající kůže a první výraznější vrásky v obličeji. Je také vhodnou metodou k úpravě nevýrazných kontur obličeje.
Dermatologické nitě jsou vstřebatelné. Jsou vyrobeny  z polydioxanonu nebo kaprolaktonu, což jsou látky, které se samy vstřebají přibližně za osm až 12 měsíců. Zanechají však za sebou kolagenovou kostru, která slouží jako opora pleti, zlepšuje se krevní oběh a struktura pokožky, vypíná pokožku obličeje a zabraňuje jejímu ochabnutí.

Průběh ošetření

Do kůže se zavádějí prostřednictvím kanyl s tupým koncem. Výhodou těchto kanyl je zamezení či minimalizace rizika poranění cév. Zákrok se díky své jednoduchosti řadí mezi miniinvazivní a trvá asi hodinu, obvykle se používá od osmi do dvanácti nití, někdy až dvacet.  Čím vyšší počet nití , tím se dostaví výraznější liftingový efekt obličeje. Je možné ošetřit celý obličej, ale také jen jeho dolní třetinu, případně pouze podbradek , krk . Také pomoci této metody se dá sofistikovaně nadzvednout oblast obočí a čela . Lifting se provádí na zákrokovém sálku za přísných sterilních podmínek. Po úvodním nákresu a po injekci lokálního anestetika , provede lékař vpichy na každé straně obličeje a

aplikuje tupé kanyly, jimiž se provlékne dermatologická nit. Potom vytáhne zaváděcí kanyly, zasune nitky do podkoží, místo vpichu dezinfikuje a zalepí. Neinvazivní niťový lifting si pro jeho šetrnost a příznivý efekt oblíbilo spousta významných osobností.

Existují kontraindikace, kdy se 3D nitě aplikovat nesmí - infekce v obličeji, herpes, systémová onemocnění, onkologická onemocnění a podobně.

Po ošetření

Tři dny po zákroku je třeba nosit kompresivní masku (čelenku nebo obličejovou masku) dopřát si klid a nejméně dva týdny necvičit.
Po zákroku není  také doporučeno nadměrné „grimasování“, žvýkání tuhých a velkých soust a zvedání těžkých břemen. Po dobu měsíce není doporučena obličejová masáž a kosmetické ošetření.  Občas se vyskytují modřiny , které do několika dní vymizí. Pozorovatelný efekt nastupuje po 2-3 týdnech a přetrvává řadu měsíců.